Tytułem wstępu

Niniejszym wyciągam "trupa z szafy" jakim był ten blog. Utworzony jakiś czas temu, ale skoro już go mam to po co ma się marnować:)
Nie będę pisać w jakim celu pierwotnie blog powstał, ważne to co tu i teraz. A teraz trochę się dzieje. Są podróże, których nie chcę zapomnieć. Są zdjęcia które chcę pokazać.

poniedziałek, 23 maja 2011

Pożegnanie z Colosseum i powrót do kraju

Forum Romanum o zmroku

Pod koniec pobytu coś mi się wydaje, że Kasia miała nas już chyba serdecznie dość... Kategorycznie odmówiła bowiem pójścia z nami na romantyczny spacer po zmroku. Cóż wzięliśmy z Miśkiem flachę wina i poszliśmy pożegnać nasz ulubiony zabytek- Colosseum. Tu powstała etiuda filmowa jak to Macho otwiera butelkę wina:). Po raz ostatni opędzamy się od ulicznego sprzedawcy. Po raz ostatni rzucamy okiem na Forum Romanum. Miasto wciąż żyje choć jest już grubo po północy. 
nocą to miasto jest magiczne
I pomyśleć że w kapciach mogliśmy tu przychodzić...


Dla nas ta noc będzie długa, bo bezsenna. Mamy o 3:30 ruszać na dworzec, dlatego nie opłaca się kłaść spać. Robimy sobie więc ostatni seans zdjęć, ostatnie sprzątanie. Pucowanie garnków z osadu kamienia. Tu mamy okazję zaprezentować kreatywność w doborze środków by wyczyścić Valentinovi garnek. Z przyjemnością i sentymentem będę wracać do przytulnego mieszkanka, które przez tydzień zaczęłam traktować jak drugi dom.
Walcząc z sennością i ciężką walizką docieramy do Termini by pod Terracafe zacząć najmniej przyjemną część podróży-powrót. Z zarezerwowanym biletem w łapce staję w szranki o miejsce w kolejce. Udaje nam się załapać na pierwszy kurs. Dzięki temu jesteśmy sporo wcześniej na lotnisku-przez co jest czas na ważenie bagażu, zwiedzanie terminali i podziwianie mody lotniskowej. Podróż do domu upływa zadziwiająco szybko. Chyba z powodu nadrabiania w samolocie braku snu. 

Macho otwiera wino
 
 


Statystyka:
8 dni
ok 1700 zł 
3 osoby i 1 maskotka
4 miesiące przygotowań
20 GB zdjęć i filmów
26 kościołów (do 20 weszliśmy do środka)
5 antycznych obelisków
4 obeliski z czasów rzymskich
4 łuki triumfalne
7 wzgórz
21 fontann
0 zagubionych portfeli, walizek
1 złamany obcas
hektolitry wina
niezliczona ilość kilometrów na nogach
moc wrażeńBrak komentarzy: